TOP 10 podcastów na temat zdrowego stylu życia

Posted by Posted on10 kwietnia, 2022 Comments0
zdrowy styl zycia

Słuchanie podcastów to świetna forma spędzania czasu. Wyniki badania przeprowadzonego przez panel Ariadna i Studio PLAC w maju 2022 roku wskazują, że już 64% internautów słucha podcastów, a 33% wszystkich użytkowników Internetu, słucha podcastów przynajmniej raz w tygodniu. Skąd taka popularność? Do dyspozycji jest cała masa tematów ze wszystkich dziedzin. W każdym momencie możemy je włączyć i posłuchać podczas wykonywania innych czynności. Zajmują czas i przy okazji można się wiele nauczyć! Po jakie podcasty warto sięgnąć, gdy interesuje nas temat zdrowia, sportu, diety czy naszej psychiki?

Zdrowie psychiczne

„Nadzieja w chorobie psychicznej” to podcast prowadzony przez psycholożkę Lenę, która w przyjemny sposób przybliża wiedzę o chorobach, leczeniu i profilaktyce. Można u niej odnaleźć wsparcie i zrozumienie. Podobną tematykę obejmuje podcast „Ogarniam się”. Podczas tych słuchowisk autorka proponuje rozwiązania na wiele życiowych, popularnych problemów, które dotykają wiele z nas. „Psychologia, którą warto znać”, to podcast o tym jak zastosować wiedzę psychologiczną w codziennym życiu. Temat każdego z tych słuchowisk jest taki sam, a mimo to oferuje zupełnie inną wiedzę. Warto skorzystać!

Jedzenie

Wiele z nas żyje bardzo szybko i w tym tempie ciężko zadbać o siebie, swoją dietę i dobre nawyki. Często nie wiemy od czego zacząć. Z pomocą przychodzą podcasty o tej tematyce. Dietetyka oparta na faktach przekazuje tylko to, co prawdziwe. Informacje na temat żywienia i suplementacji bez mitów, a wszystko to w przystępnej formie, tak aby każdy zrozumiał i przyswoił. „Owsiana Podcast” to idealne miejsce, jeżeli szukasz motywacji i pomocy w procesie odchudzania. O tym, ale też o odpowiednim budowaniu nawyków żywieniowych w oparciu o dobre relacje znajdziemy u „Dieta z Głową Podcast”. Dbanie o swoje ciało jest bardzo ważne, dlatego warto posłuchać tego zestawienia!

Sport

„Psychologia sportu” to świetny podcast o tym, jak uprawiać sport i nie zwariować. Wyciągniemy z niego lekcje o tym jak się odpowiednio motywować i o tym jaką rolę w sporcie odgrywa nasz umysł. W „Praktyczna Strona Treningu” uzyskamy masę praktycznych porad prosto od specjalistów. Opowiadają o udziale fizjoterapii, ortopedii i dietetyki w różnych dyscyplinach sportowych.

Zdrowie i dieta

Jak wiemy, zdrowie jest najważniejsze. Aby dbać o nie jeszcze lepiej warto ciągle się doszkalać. W tej roli podcasty spisują się znakomicie! „Rozmawiamy o Twoim zdrowiu” to słuchowisko, w którym udzielają się sami specjaliści. Dzielą się wiedzą, poradami i sposobami.

Nowością jest podcast dietetyk klinicznej i założycielki MajAcademy, a dokładnie Zdrowa Środa Podcast, którą prowadzi Roksana Środa. Młoda bizneswoman, dietetyczka kliniczna i eksperta do spraw jelit w swoim podcaście skupia się na zdrowym stylu życia. Porusza takie tematy jak: dieta w ciąży, choroby jak cukrzyca, endometrioza i wiele innych, a wszystko to jest przekazywane w sposób atrakcyjny i zrozumiały. Dodatkowo, w podcastach występują też goście specjalni, czyli kobiety, które dzielą się swoją historią. „Słuchowisko wystartowało, jak nazwa wskazuje w środę 29 września. Jestem jednocześnie lekko zestresowana, ale jeszcze bardziej podekscytowana pierwszymi recenzjami. Chodź działam w internecie od wielu lat, to każda nowa aktywność to start od nowa. Jestem pewna, że przekonam moich słuchaczy, że zdrowie to coś więcej niż dieta. To nasz obowiązek” – podsumowuje Roksana Środa.

W zestawieniu wybrane zostały najlepsze polskie podcasty, które skupiają się wokół zdrowego stylu życia. Zachęcamy do wyszukiwania tytułów, bo na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

Category

Leave a Comment