Protetyka stomatologiczna. Czy przy jej pomocy można poprawić jakość uśmiechu?

Posted by Posted on16 sierpnia, 2022 Comments1
stomatologia

Chcąc poprawić wygląd swojego uśmiechu, zdecydowanie powinniśmy brać pod uwagę konieczność stosowania się do zasad profilaktyki stomatologicznej, jak również regularnych wizyt w gabinecie dentysty. W przypadku, gdy cierpimy na braki zębowe, warto dodatkowo skonsultować się z protetykiem. Jego zadaniem jest przygotowanie uzupełnień, które automatycznie pomogą nam poprawić komfort uśmiechania się.

Trzeba zdecydowanie przyznać, że posiadanie szerokiego, atrakcyjnego i pięknie eksponowanego uśmiechu jest niezwykle istotne. Taki uśmiech ma ogromny wpływ na naszą pewność siebie, atrakcyjność, pozytywne postrzeganie przez innych.

Nie bez znaczenia jest również to, atrakcyjny wygląd może mieć w niektórych branżach ważne znaczenie podczas rekrutacji. Stosując się do zasad profilaktyki stomatologicznej, jak również odwiedzając gabinet stomatologa, będziemy mieli szansę, aby kompleksowo zadbać o uśmiech. Pomoc otrzymamy między innymi w przychodni stomatologicznej MCS https://mcs-przychodnia.pl/.

Kim jest protetyk stomatologiczny?

Protetyk stomatologiczny jest specjalistą, którego zadaniem jest przede wszystkim przygotowanie dla pacjenta odpowiednich uzupełnień zębowych, jak również odbudowa utraconej tkanki zębowej.

Zakres pracy protetyka to również kompleksowa diagnostyka leczenie chorób narządu żucia, wad zgryzu (wrodzonych i nabytych) oraz bezzębia. Nowoczesna protetyka pozwala sprawnie poradzić sobie z problemami pacjentów, jak również zaproponować rozwiązania, które trwale poprawią estetykę uśmiechu.

Zobacz także: https://dbajozdrowie24.pl/implanty-zebowe-czym-sa-i-kiedy-warto-sie-na-nie-decydowac/

Jak wygląda wizyta u protetyka?

Wykonanie uzupełnień protetycznych zdecydowanie nie jest łatwym zadaniem, dlatego bez dwóch zdań warto się do takiej wizyty dobrze przygotować i wiedzieć, jak ona wygląda. Podczas pierwszej wizyty protetyk wykona pełną diagnostykę i zaproponuje najlepsze rozwiązania. Druga wizyta to konieczność określenia dokładnych parametrów uzupełnień np. koronek czy implantów. W tym celu stosuje się specjalne wzorniki, które mają za zadanie znaczące ułatwienie pracy. Takie informacje są szczególnie istotne dla laboratorium, które wykona uzupełnienia.

Ostatnia wizyta jest oczywiście związana z umieszczeniem uzupełnień protetycznych w jamie ustnej pacjenta.

Korzystanie z pomocy doświadczonego protetyka przynosi wiele zalet. Możemy szybko i skutecznie, a przede wszystkim trwale uzupełnić wszystkie ubytki, cieszyć się większą estetyką uśmiechu, zyskać większą pewność siebie.

Category