Jak uniknąć wielu uciążliwych sytuacji na wakacjach?

Posted by Posted on11 lipca, 2022 Comments0
spokojne wakacje

Na co dzień nieraz o nim zapominamy, ale w czasie urlopu stanowi must have – powerbank przydaje się zarówno w czasie kilkudniowego wyjazdu służbowego do Londynu, jak i weekendu pod namiotem. O czym pamiętać w podróży, gdy go ze sobą zabieramy? W jakich sytuacjach jest on praktycznie niezastąpiony?

W przypadku podróży samolotem ważne jest, aby sprawdzić zalecenia dotyczące przewozu różnych urządzeń. Powerbank, czyli przenośna ładowarka, magazynująca energię we wbudowanych akumulatorach, należy do przedmiotów, które należy mieć przy sobie w bagażu podręcznym i wyjąć zaraz przy kontroli bagażu. Przed wyjazdem warto upewnić się, że został w pełni naładowany. Dlaczego warto zabrać go ze sobą na urlop czy wyjazd służbowy?

Trzydniowa delegacja – inny kraj, inne gniazdka i wtyczki elektryczne

O ile przed wakacyjnym wyjazdem spędzamy dużo czasu na poszukiwaniu lokalnych atrakcji i sprawdzaniu praktycznych wskazówek dotyczących miejsca, w którym spędzimy urlop, o tyle w przypadku krótkiej dwu lub trzydniowej delegacji szczelnie przepełnionej spotkaniami biznesowymi – już niekoniecznie. Możemy przegapić taki drobiazg jak… inne gniazdka i wtyczki elektryczne w pokoju. Część hoteli zapewnia gościom tzw. przejściówki, aby można było zasilić laptopa czy podłączyć ładowarkę do telefonu, ale nie zawsze tak jest. A gdy zamiast hotelu wybraliśmy tańszy nocleg lub prywatną kwaterę, najczęściej trzeba zadbać o przejściówkę samemu. Chyba, że mamy własny powerbank i zamiast tracić czas na martwienie się rozładowanym telefonem w dniu powrotu do kraju, zapas energii mamy zawsze pod ręką.

Weekend pod namiotem z przygodami

W przypadku spędzania wolnego czasu poza wielkomiejskim zgiełkiem i „spania pod gwiazdami” zabranie powerbanka na wyjazd to bezwzględny must have. Kursując między domem, biurem, kawiarnią czy podróżując komunikacją miejską, możemy zawsze znaleźć gdzieś gniazdko do podładowania telefonu czy laptopa. Nawet się wówczas nie zastanawiamy nad tempem rozładowywania baterii, bo wszystko mamy pod kontrolą. Co innego, gdy trzeba spędzić weekend bez dostępu do kontaktu. Nawet jeśli telefon wytrzymuje dzień lub dwa na jednym ładowaniu, to pamiętajmy, że wszystko zależy od tego jak używamy urządzenia. Jeśli przez pół dnia korzystamy z nawigacji w terenie – telefon czy tablet rozładują się niepostrzeżenie. Pojemny powerbank rozwiązuje ten problem.

W dwudziestogodzinnej podróży autokarowej

Długa i męcząca podróż autokarem, często w godzinach wieczorno-nocnych to moment, kiedy wielu urlopowiczów intensywniej korzysta z urządzeń przenośnych. Oglądanie serialu na laptopie, słuchanie muzyki, audiobooka lub podcastu na telefonie zużywa sporo energii, a nie zawsze mamy do dyspozycji gniazdka, choć w założeniu większość nowoczesnych autokarów powinna takimi dysponować. Po raz kolejny – pojemny powerbank pomoże przetrwać podróż, w trakcie której nie trzeba non stop oszczędzać baterii w urządzeniu.

Podróżowanie z dziećmi a korzystanie z urządzeń przenośnych

Nie da się ukryć – w czasie wielogodzinnej podróży np. autem, rodzicom kończą się pomysły na zajęcie czymś zmęczonego i marudnego dziecka, więc w końcu dostaje ono możliwość obejrzenia bajki na tablecie czy telefonie. W takiej sytuacji powerbank jest niezastąpiony – nie ma gorszej sytuacji niż rozładowane urządzenie, podczas gdy do celu podróży jeszcze 200 kilometrów. Na rodzinne wyjazdy warto zabrać stosunkowo lekki, a jednocześnie pojemny powerbank. Dla przykładu – w pełni naładowany powerbank Fresh ‘n Rebel 18 000 mAh pozwoli naładować telefon aż 6 razy, a tablet 3 razy.

Aby cieszyć się komfortem w czasie podróży i nie martwić o drobiazgi na urlopie, warto zawczasu sporządzić listę wszystkich niezbędnych rzeczy na wyjazd i upewnić, że odhaczyliśmy każdy punkt na liście przed wylotem. Powerbank, kabel do ładowarki, słuchawki niwelujące hałasy w trakcie podróży – wszystko się przyda. Aby łatwiej było nam później znaleźć odpowiedni kabel lub końcówkę, producenci jak np. Fresh ‘n Rebel oferują swoje produkty – od powerbanka, przez kabelki ładujące po słuchawki czy głośniki Bluetooth – w określonej palecie kolorystycznej. Wszystko do siebie pasuje, również kolorami, można szybko odnaleźć przedmiot w torbie. Wygoda na wakacjach to podstawa.

Category

Leave a Comment