Choroby zawodowe – dlaczego są groźne?

Medycyna pracy w Krakowie przywiązuje wciąż coraz większą wagę do chorób zawodowych, jakie zaczynają się nagminnie pojawiać u przepracowanych, zmęczonych swoim stanowiskiem oraz życiem ludzi. Wedle słownika choroby zawodowe są powodowane szkodliwymi czynnikami środowiska, w jakim ma miejsce praca bądź sam sposób wykonywania pracy, niezbędny do wykonania jej właściwie. W krakowskim CMP pojawia się coraz więcej tego typu pacjentów.

Nowe rodzaje chorób zawodowych

Wraz z rozwojem cywilizacyjnym powiększa się również sukcesywnie już i tak obszerna lista chorób zawodowych i ich objawów oraz skutków. do najpopularniejszych chorób zawodowych, jakie stwierdza każdego dnia CMP należą pylica, zespół cieśni nadgarstka, ołowica czy rozedma płuc. Mało kto bierze jednak pod uwagę takie czynniki, jak osłabienie wzroku czy słuchu ze względu na wykonywana pracę bądź skrzywienie kręgosłupa w przypadku wielogodzinnej pracy przy komputerze.

Czym jeszcze zajmuje się medycyna pracy w Krakowie?

Medycyna pracy i jej ośrodki, takie jak właśnie na przykład CMP zajmuje się wszystkim, co jest związane z obszarem zawodowym życia człowieka, czyli również z wypaleniem zawodowym oraz opieka psychologiczna pracowników, którzy na przykład dostają depresji ze względu na zbyt wiele nałożonych przez przełożonych obowiązków czy po zwolnieniu spowodowanym na przykład falowymi masowymi redukcjami etatów i cięciami kosztów prowadzenia firm.