Kiedy najlepiej wybrać się do ortodonty?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu mówiono, że prostowanie zębów powinno następować w jak najwcześniejszej fazie rozwoju dziecka, ponieważ kiedy dorośnie i osiągnie wiek (różnie) 18 bądź 21 lat, ich wyprostowanie będzie wręcz niemożliwe. Dzieci poddawane prostowaniu zębów i naprawianiu wad zgryzu w wieku młodzieńczym najczęściej kilka lat później znów miało skrzywione zęby, a chwilowo wyleczone problemy powracały. Dzisiaj są na to inne sposoby.

Dobry ortodonta to podstawa – niezależnie od wieku pacjenta

Jak mówi najlepszy ortodonta z Krakowa, CMP Dent, zadbać o swój zgryz możemy w zasadzie w dowolnym momencie życia, najlepiej jest to jednak robić po 21. roku życia, ponieważ ustalone wtedy korekty powinny zostać już na stałe, a taki efekt przecież każdorazowo chcemy uzyskać. CMP Dent zapewnia również wszystkim swoim pacjentom pozytywne rezultaty podejmowanego leczenia oraz maksimum satysfakcji.

Skąd możemy wiedzieć, że akurat ten lekarz jest dla nas?

Jeśli nie jesteśmy przekonani co do naszego leczenia czy samej jego konieczności, warto najpierw odbyć wstępną wizytę, na której zostaną omówione wszystkie za i przeciw oraz poszczególne etapy leczenia, ich skutki oraz koszty. Prostowanie wad zgryzu nie jest tanie, jednak przynosi długofalowe efekty i nie chodzi tu jedynie o aspekty czysto estetyczne, ponieważ zdrowy zgryz, bez widocznych czy ukrytych wad nie będzie powodował również w przyszłości żadnych groźnych chorób.